Drobečková navigace

Úvod > Likvidace azbestu > Azbest a zdraví lidí

Azbest a zdraví lidí

Azbest patří do skupiny karcinogenních látek. Způsobuje převážně onemocnění plic (fibrózu plic), onemocnění pohrudnice a zhoubné nádory. Nebezpečí spočívá hlavně v tom, že je dlouhá latence mezi expozicí a propuknutím choroby.

Realizace prací s azbestem musí probíhat tak, aby byly splněny veškeré požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví pracovníků a dotčeného okolí. Firma TREPART nabízí samozřejmě komplexní zajištění prací s materiály obsahujícími azbest, včetně ohlášení prací s azbestem na místně příslušné hygienické stanici a zpracování technologického postupu.

V technologii práce s azbestem jsou využívány též produkty, které chemickou cestou uzavřou (zapouzdří) jednotlivá vlákna azbestu, a tím zabrání jejich uvolnění a případnému poletování. Jedná se o výrobky americké firmy Fuller pod výrobní značkou Foster.

Veškeré dotazy, poptávky, konzultaci a nabídky které se týkají problematiky Azbestu, jeho sanace a likvidace směřujte přímo na pana Mgr.Rudolfa Jászaye, který řeší tuto problematiku v naší firmě. Telefonní číslo na p. Jaszaye je +420 777 602 108 a email r.jaszay@trepart.cz.